NRD Начало
Понеделник, 25 Ноември 2024
Начало Под прожектора Художествената галерия в Казанлък представя изложбата "Гладът на сърцето"
2190
Под прожектора

Художествената галерия в Казанлък представя изложбата "Гладът на сърцето"

Екпозицията „Гладът на сърцето“, която разглежда глада отвъд физическото усещане, ще бъде открита на 16 ноември в Художествената галерия в Казанлък. Това съобщават от културния институт на официалната си фейсбук страница.  Куратор на изложбата е Христина Бобокова. В нея са включени произведения от колекцията на фондация „Процес - Пространство", както и премиерното видео „Лъвска закуска" на Силвия Богоева

| 13 Ноември 2024, 08:34 ч.
Художествената галерия в Казанлък представя изложбата
Художествената галерия в Казанлък представя изложбата "Гладът на сърцето"
Снимка © Художествена галерия, Казанлък

Екпозицията „Гладът на сърцето“, която разглежда глада отвъд физическото усещане, ще бъде открита на 16 ноември в Художествената галерия в Казанлък. Това съобщават от културния институт на официалната си фейсбук страница. 

Пианистът Пиетро Масса ще бъде гост-солист в концерт на Български камерен оркестър – Добрич с диригент маестро Арто Чифчиян, съобщават от общината. Концертът ще бъде на 20 ноември в Огледална зала „Нели Божкова“. Организатор е Общински културен институт „Добрич“ (ОКИ). 

В програмата любителите на класическата музика ще чуят „Адажио“ на Красимир Кюркчийски, „Сюита в старинен стил“ на Алфред Шнитке и „Концерт за пиано и оркестър № 24, до минор“ на Волфганг Амадеус Моцарт. 

От ОКИ посочват, че пианистът Пиетро Масса е роден през 1973 г. в Милано (Италия). Завършва обучението си в Париж при Алдо Чиколини. Учи композиция в родния си град при Данило Лоренцини, Аделчи Амизано и Бруно Бетинели. След като завършва класическа филология в университета, Масса получава докторска степен по музикология от Бер

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия.

"Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър. Той допълни, че работата е започнала преди около шест години, но е била забавена от КОВИД. „Но най-накрая сме тук, развълнувани сме и очакваме с нетърпение да приемем голям брой специални гости тази вечер", добави той.

Първата голяма ретроспективна изложба във Франция, посветена на испанския бароков художник Хосе де Рибера (1591-1652) приема от днес посетители в парижкия дворец "Пти Пале", съобщи АФП.

Представени са повече от сто творби на този "ужасен наследник" на Караваджо, когото съвременниците му смятат за още по-мрачен. 

"За първи път, също и в световен мащаб, изложба показва цялата кариера на Рибера, не само вече много известния неаполитански период, но и римския период на неговата младост", обясни пред журналисти Аник Лемоан, директор на "Пти Пале" и един от двамата куратори на изложбата. 

Хосе де Рибера е роден във Валенсия, но работи в Италия. На 15-годишна възраст се премества в Рим, а след това - в Неапол, където основава собствено ателие.

Той никога не се завръща в Испания и вицекралете (Неапол тогава принадлежи на испанската корона) се борят за

Ценността на Витоша за София е огромна, каза председателят на Съюза на архитектите в България (САБ) арх. Петър Диков при откриването на изложбата по повод 90 години от обявяване на планината за природен парк. Експозицията е озаглавена „Метаморфози“.

Неслучайно Витоша присъства в герба на София, посочи ахр. Диков. Утре се навършват 90 години от обявяването на Витоша за природен парк.

Настоящето на Витоша не е особено добро и искахме да отбележим тази годишнина като стъпка към поставяне на въпроса към по-широка основа. Подготвяме конференция на 2 декември, на която ще се опитаме да разгледаме от всички страни проблемите и начините, по които може да се решат. Проблемите са доста, а се говори за тях частично и решения не забелязваме, каза ахр. Диков.

Според него първа стъпка трябва да бъде анализ на наличното състояние, кои са причините за това, че Вито

"Винаги, когато правя изложба край морето, колегите виждат морски неща в тях. За мен картините обаче са плод на емоции, които в момента на своето раждане нямат конкретна символика или тема. Рисувал съм картините специално за Бургас, но нямат заглавия, които да напомнят за града. Тук е по-скоро изобразена емоцията и любовта, която Бургас поражда в мен." Това каза в интервю художникът Васил Стоев, който след кратка пауза от няколко години отново откри своя нова самостоятелна изложба в бургаската галерия "Неси". 

За художника рисуването е необходимост. "Когато си свикнал на един ритъм, е трудно да го промениш. Освен ритъма обаче има и нещо друго. Когато човек е сам и се затвори в ателието, там пред платното той не си задава нарочно някакви идеи и теми. Всичко се случва изцяло емоционално. Живописта е един емоционален акт и в този момент оставаш абсолютно сам с платното. Отт

Куратор на изложбата е Христина Бобокова. В нея са включени произведения от колекцията на фондация „Процес - Пространство", както и премиерното видео „Лъвска закуска" на Силвия Богоева.

Своите артистични визии представят още Димитър Грозданов, Майкъл Уикерсън от САЩ, Гьонюл Нюолу от Турция, Христо Шапкаров, Любен Фързулев, Виргиния Пенчева и Лора Димова. 

Изложбата е част от големия проект на Художествената галерия „Глад“. Тя е вдъхновена от есето на Георги Марков „Пиеса за иките... и за българите", а художниците интерпретират темите за храната, хляба и трапезата като метафора на душевната празнота в съвременното общество. 

Експозицията "Гладът на сърцето" ще остане в галерията в Казанлък до края на март 2025 година. 

В Кюстендил представиха пълнометражният документален филм „Ваятелят на светове“, в който писателя акад. Владимир Зарев разказва за живота и работата си.

Филмът е документален портрет за твореца и човека Владимир Зарев, който в немскоезичния литературен и читателски свят е наричан „Българския Балзак“.

Писателят откровено разказва за своето детство, за семейството си, за първите си опити да пише проза и лирика, за бурната си младост, за призванието да бъдеш писател.

Благодарение на разказите и впечатленията на близки, приятели и колеги на Владимир Зарев авторите на филма „Ваятелят на светове“ създават богата и пъстра мозайка на духовния и житейски свят на твореца. Разказ за творчеството на Владимир Зарев, за работния му процес, като форма на духовност, за темите, които го вълнуват. 

„Този филм беше замислен о

„Клопка“ на Надежда Косева от 1 ноември е в кината, съобщават от екипа на филма.

Опазването на природата и грижата за децата ни са в основата на филма. В центъра на историята е Йово, който живее в хармония с природата на брега на река Дунав. Всичко обаче се променя, когато в селото пристига важен инвеститор с желание да инвестира в депо за високорадиоактивни ядрени отпадъци и властта и хората в селото са готови да съдействат. Йово се оказва сам срещу „зверовете“. 

Филмът е заснет на живописни локации в България, които ще припомнят на зрителите колко красива е природата ни и колко е важно да я опазим. „Еко темата е важен момент и дори мога да кажа, че е скрит герой във филма. За мен начинът, по който се отнасяме към природата, е показателен за това как се отнасяме с близките и семейството ни. Надявам с

Исторически музей - Павликени, съвместно с Община Павликени, организира шестото издание на античния фестивал "Древна балканска земя" (Terra Antiqua Balcanica).

Откриването ще бъде на 7 септември, от 10:30 ч. в античния керамичен център край Павликени, съобщи директорът на музея в общинския център Елена Христова. 

Фестивалът ще отведе публиката на пътуване към древното минало на региона чрез програма, в която специално участие ще вземе групата за исторически и антични възстановки „Първи италийски легион“ от Свищов. Реанакторите ще представят атрактивно най-добрите години от живота в римската вила край Павликени, върху която ще бъде поставен и акцентът на тазгодишното издание на събитието, каза Елена Христова.

В рамките на фестивала, керамичното производство и традиции ще бъдат възродени от майстори-грънчари. Сред тях е Захари Иванов, който ще по

Млад мъж губи съпругата си след дълга борба с тежко заболяване. Неспособен да отработи травмата, той поръчва експериментална технология, която му позволява да се среща с жена си в паралелна дигитална реалност.

Сюжетът е от „Съзвездия“ на Ник Пейн, първата за новия сезон премиера в Народния театър.

Първите представления са на 12, 25 и 29 септември, съобщават от трупата.

Сценичната версия и режисурата са на Елица Йовчева, преводът – на Матей Тодоров, сценографията, костюмите и видеодизайнът – на Петко Танчев, композитор е Георги Атанасов.

В спектакъла участват актьорите Ненчо Костов и Радина Думанян.

Докога и докъде се простира животът? Възможен ли е и отвъд своя край? Какво значи „време“ в контекста на детермин

В Историческия музей в Карлово се открива изложбата „Евлогий и Христо Георгиеви – големите дарители на България“, която  е организирана съвместно с община Карлово, по повод 205 години от рождението на Евлогий Георгиев и 200 години от рождението на брат му Христо Георгиев.

Това съобщи д-р Мария Деянова – директор на музея. 

Изложбата е осъществена с финансовата подкрепа на Министерството на културата, като част от музейната експозиция по проект на Историческия музей, реализиран тази година. В 10 пана, разположени в банери експозицията представя основни моменти от живота, стопанската, обществената и благотворителната им дейност. Акцент в изложбата е дарителството на братя Георгиеви за родното Карлово, поясни Деянова. 

Живели десетилетия в чужбина, най-богатите българи в онази епоха никога не престават да милеят за своя роден

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Биография: Емир Кустурица
Емир Кустурица - лошото момче на сръбското кино, днес става на 70 години. Ексцентричен режисьор, актьор и сценарист на десетки филми, отличени с престижни международни награди, ср ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия „Младежки Фотомаратон 777”. Общо 19 деца и младежи от града се включиха в предизвикателств ...
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
След бягството си от Иран режисьорът Мохамад Расулоф ще представя Германия на наградите "Оскар", съобщи АФП.  Трилърът "Семената на дивата смокиня", който е заснет тайно в Ир ...
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Миграцията, войната и екологията бяха основните акценти в проектите, представени на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата. Престижният форум се проведе от 20 април ...
Алекс Белини: Приключенците са тези, които пренасят познанията си за света
Изследователите, приключенците са тези, които, опознавайки и разбирайки света, го пренасят към другите хора, карат ги да разберат и да се замислят върху климатичните промени и съср ...
Продължава програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
С изпълнения на участниците от трета и четвърта група продължава днес програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ в концертнат ...
Тикер в 07:00 ч.
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия &bd ...
Начало Под прожектора
2190
Под прожектора

Художествената галерия в Казанлък представя изложбата "Гладът на сърцето"

Екпозицията „Гладът на сърцето“, която разглежда глада отвъд физическото усещане, ще бъде открита на 16 ноември в Художествената галерия в Казанлък.Това съобщават от културния институт на официалната си фейсбук страница.

| 13 Ноември 2024, 08:34 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Художествената галерия в Казанлък представя изложбата
Художествената галерия в Казанлък представя изложбата "Гладът на сърцето"
Снимка © Художествена галерия, Казанлък

Екпозицията „Гладът на сърцето“, която разглежда глада отвъд физическото усещане, ще бъде открита на 16 ноември в Художествената галерия в Казанлък. Това съобщават от културния институт на официалната си фейсбук страница. 

Куратор на изложбата е Христина Бобокова. В нея са включени произведения от колекцията на фондация „Процес - Пространство", както и премиерното видео „Лъвска закуска" на Силвия Богоева.

Пианистът Пиетро Масса ще бъде гост-солист в концерт на Български камерен оркестър – Добрич с диригент маестро Арто Чифчиян, съобщават от общината. Концертът ще бъде на 20 ноември в Огледална зала „Нели Божкова“. Организатор е Общински културен институт „Добрич“ (ОКИ). 

В програмата любителите на класическата музика ще чуят „Адажио“ на Красимир Кюркчийски, „Сюита в старинен стил“ на Алфред Шнитке и „Концерт за пиано и оркестър № 24, до минор“ на Волфганг Амадеус Моцарт. 

От ОКИ посочват, че пианистът Пиетро Масса е роден през 1973 г. в Милано (Италия). Завършва обучението си в Париж при Алдо Чиколини. Учи композиция в родния си град при Данило Лоренцини, Аделчи Амизано и Бруно Бетинели. След като завършва класическа филология в университета, Масса получава докторска степен по музикология от Бер

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия.

"Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър. Той допълни, че работата е започнала преди около шест години, но е била забавена от КОВИД. „Но най-накрая сме тук, развълнувани сме и очакваме с нетърпение да приемем голям брой специални гости тази вечер", добави той.

Първата голяма ретроспективна изложба във Франция, посветена на испанския бароков художник Хосе де Рибера (1591-1652) приема от днес посетители в парижкия дворец "Пти Пале", съобщи АФП.

Представени са повече от сто творби на този "ужасен наследник" на Караваджо, когото съвременниците му смятат за още по-мрачен. 

"За първи път, също и в световен мащаб, изложба показва цялата кариера на Рибера, не само вече много известния неаполитански период, но и римския период на неговата младост", обясни пред журналисти Аник Лемоан, директор на "Пти Пале" и един от двамата куратори на изложбата. 

Хосе де Рибера е роден във Валенсия, но работи в Италия. На 15-годишна възраст се премества в Рим, а след това - в Неапол, където основава собствено ателие.

Той никога не се завръща в Испания и вицекралете (Неапол тогава принадлежи на испанската корона) се борят за

Ценността на Витоша за София е огромна, каза председателят на Съюза на архитектите в България (САБ) арх. Петър Диков при откриването на изложбата по повод 90 години от обявяване на планината за природен парк. Експозицията е озаглавена „Метаморфози“.

Неслучайно Витоша присъства в герба на София, посочи ахр. Диков. Утре се навършват 90 години от обявяването на Витоша за природен парк.

Настоящето на Витоша не е особено добро и искахме да отбележим тази годишнина като стъпка към поставяне на въпроса към по-широка основа. Подготвяме конференция на 2 декември, на която ще се опитаме да разгледаме от всички страни проблемите и начините, по които може да се решат. Проблемите са доста, а се говори за тях частично и решения не забелязваме, каза ахр. Диков.

Според него първа стъпка трябва да бъде анализ на наличното състояние, кои са причините за това, че Вито

"Винаги, когато правя изложба край морето, колегите виждат морски неща в тях. За мен картините обаче са плод на емоции, които в момента на своето раждане нямат конкретна символика или тема. Рисувал съм картините специално за Бургас, но нямат заглавия, които да напомнят за града. Тук е по-скоро изобразена емоцията и любовта, която Бургас поражда в мен." Това каза в интервю художникът Васил Стоев, който след кратка пауза от няколко години отново откри своя нова самостоятелна изложба в бургаската галерия "Неси". 

За художника рисуването е необходимост. "Когато си свикнал на един ритъм, е трудно да го промениш. Освен ритъма обаче има и нещо друго. Когато човек е сам и се затвори в ателието, там пред платното той не си задава нарочно някакви идеи и теми. Всичко се случва изцяло емоционално. Живописта е един емоционален акт и в този момент оставаш абсолютно сам с платното. Отт

Своите артистични визии представят още Димитър Грозданов, Майкъл Уикерсън от САЩ, Гьонюл Нюолу от Турция, Христо Шапкаров, Любен Фързулев, Виргиния Пенчева и Лора Димова. 

Изложбата е част от големия проект на Художествената галерия „Глад“. Тя е вдъхновена от есето на Георги Марков „Пиеса за иките... и за българите", а художниците интерпретират темите за храната, хляба и трапезата като метафора на душевната празнота в съвременното общество. 

В Кюстендил представиха пълнометражният документален филм „Ваятелят на светове“, в който писателя акад. Владимир Зарев разказва за живота и работата си.

Филмът е документален портрет за твореца и човека Владимир Зарев, който в немскоезичния литературен и читателски свят е наричан „Българския Балзак“.

Писателят откровено разказва за своето детство, за семейството си, за първите си опити да пише проза и лирика, за бурната си младост, за призванието да бъдеш писател.

Благодарение на разказите и впечатленията на близки, приятели и колеги на Владимир Зарев авторите на филма „Ваятелят на светове“ създават богата и пъстра мозайка на духовния и житейски свят на твореца. Разказ за творчеството на Владимир Зарев, за работния му процес, като форма на духовност, за темите, които го вълнуват. 

„Този филм беше замислен о

„Клопка“ на Надежда Косева от 1 ноември е в кината, съобщават от екипа на филма.

Опазването на природата и грижата за децата ни са в основата на филма. В центъра на историята е Йово, който живее в хармония с природата на брега на река Дунав. Всичко обаче се променя, когато в селото пристига важен инвеститор с желание да инвестира в депо за високорадиоактивни ядрени отпадъци и властта и хората в селото са готови да съдействат. Йово се оказва сам срещу „зверовете“. 

Филмът е заснет на живописни локации в България, които ще припомнят на зрителите колко красива е природата ни и колко е важно да я опазим. „Еко темата е важен момент и дори мога да кажа, че е скрит герой във филма. За мен начинът, по който се отнасяме към природата, е показателен за това как се отнасяме с близките и семейството ни. Надявам с

Исторически музей - Павликени, съвместно с Община Павликени, организира шестото издание на античния фестивал "Древна балканска земя" (Terra Antiqua Balcanica).

Откриването ще бъде на 7 септември, от 10:30 ч. в античния керамичен център край Павликени, съобщи директорът на музея в общинския център Елена Христова. 

Фестивалът ще отведе публиката на пътуване към древното минало на региона чрез програма, в която специално участие ще вземе групата за исторически и антични възстановки „Първи италийски легион“ от Свищов. Реанакторите ще представят атрактивно най-добрите години от живота в римската вила край Павликени, върху която ще бъде поставен и акцентът на тазгодишното издание на събитието, каза Елена Христова.

В рамките на фестивала, керамичното производство и традиции ще бъдат възродени от майстори-грънчари. Сред тях е Захари Иванов, който ще по

Млад мъж губи съпругата си след дълга борба с тежко заболяване. Неспособен да отработи травмата, той поръчва експериментална технология, която му позволява да се среща с жена си в паралелна дигитална реалност.

Сюжетът е от „Съзвездия“ на Ник Пейн, първата за новия сезон премиера в Народния театър.

Първите представления са на 12, 25 и 29 септември, съобщават от трупата.

Сценичната версия и режисурата са на Елица Йовчева, преводът – на Матей Тодоров, сценографията, костюмите и видеодизайнът – на Петко Танчев, композитор е Георги Атанасов.

В спектакъла участват актьорите Ненчо Костов и Радина Думанян.

Докога и докъде се простира животът? Възможен ли е и отвъд своя край? Какво значи „време“ в контекста на детермин

В Историческия музей в Карлово се открива изложбата „Евлогий и Христо Георгиеви – големите дарители на България“, която  е организирана съвместно с община Карлово, по повод 205 години от рождението на Евлогий Георгиев и 200 години от рождението на брат му Христо Георгиев.

Това съобщи д-р Мария Деянова – директор на музея. 

Изложбата е осъществена с финансовата подкрепа на Министерството на културата, като част от музейната експозиция по проект на Историческия музей, реализиран тази година. В 10 пана, разположени в банери експозицията представя основни моменти от живота, стопанската, обществената и благотворителната им дейност. Акцент в изложбата е дарителството на братя Георгиеви за родното Карлово, поясни Деянова. 

Живели десетилетия в чужбина, най-богатите българи в онази епоха никога не престават да милеят за своя роден

Експозицията "Гладът на сърцето" ще остане в галерията в Казанлък до края на март 2025 година. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Биография: Емир Кустурица
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Калейдоскоп
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
Творчески отражения
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.